sanal santral,bulut santral ve ip santral sistemi

Sanal Santral

SANAL SANTRAL(Bulut Santral)

Sanal Santral(Bulut Santral), günümüzde eski telefon santrallerin yerini alan, içerisinde sanallaştırma teknolojisinden yararlanılarak internet üzerinden hizmet veren ve kontrol edilebilen internet tabanlı bir telefon santral türüdür.

Eski tip telefon santralleri hantal, kablo karmaşıklığı içinde, kesintisiz güç kaynağı veya jeneratöre bağımlı, genişlemek için ek kart gerektiren ve oldukça yüksek bakım maliyetleri gerektirirdi. Günümüzde kullanılan Sanal Santral sistemlerinde bunların hiç birine gerek yoktur. Her şubeniz için ayrı bir santral yatırımı yapmanıza gerek olmadan tek bir Sanal Santral ile tüm şubelerinizin telefon santrali ihtiyacını karşılayabilir, şubeler arası iletişim maliyetlerinizi sıfırlayabilirsiniz.

Sanal Santral yeni nesil bir teknolojidir. Günümüzde iletişim alt yapılarını yenilemek isteyenler Sanal Santral teknolojisinden yararlanmaktadır. Bu sistemlerde yazılımlardan yararlanılmaktadır. Bundan dolayı çeşitli teknolojik aletlerle kullanılması oldukça kolaydır ve kullanışlıdır. Birçok numara sistemi(0850 vb. gibi) ile uyumludur. Sanal Santral IVR(Sesli Karşılama Robotu) senaryoları kullanabilirsiniz.

Sanal Santrallerin kullanımı esnek bir yapıya sahiptirYani tek bir bulut santralle birden fazla şubenizi tek bir çatıda toplayabilir. Şubeler arası iletişimin maliyetlerinizi sıfırlayabilirsiniz. Farklı şubeler sanki aynı ofisteymiş gibi birbirlerine çağrı aktarabilir, ücretsiz görüşebilirler.

SANAL SANTRAL ÖZELLİKLERİ

IVR(Sesli Karşılama): Bu özellik sayesinde şirketinize ait özel karşılama anonsları yapabilir ve telefonları sizleri araya kişilere çeşitli tuşlamalar yaptırarak ilgili yerlere yönlendirebilirsiniz.

Kuyruk Yönetimi: Birden fazla gelen çağrıları kuyruk yönetimi modülü ile ilgili yöne yönlendirebilir, eğer yönlendirilen operatör müsait değil ise özel anons ile bekletilmektedir.

Çalma Grupları: Şirketinizde bulunan departman ve bölümleri çalma grubu olarak ayrı ayrı tanımlayabilirsiniz. Bu sayede sizleri arayan kişiler çeşitli tuşlamalar yaparak ilgili departmana yönlendirilecektir. Bu da ilgili yere en hızlı şekilde ulaşılmanın bir yoludur.

Eş Zamanlı Çağrı: Sanal santraliniz eş zamanlı sınırsız çağrı karşılayabilir. Ayrıca voip numaraları (0850 v.b.) üzerinden sınırsız çağrı alabilir, santralinizle karşılayabilirsiniz.

Daha fazla bir çok özellik ile fiziki bir santralden hem fiyat ve işlevsel olarak üstün özellikleri SANAL SANTRAL sayfasından öğrenebilir, başvuru yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir