X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

SSL Sertifikası ve Web Sitenizin Güvenliği

AnasayfaYazılarWeb YazılımSSL Sertifikası ve Web Sitenizin Gü...

SSL Sertifikası ve Web Sitenizin Güvenliği

Web sitelerinde son zamanlarda SSL kullanan sitelerin arttığını fark etmişsinizdir. Browser’da görünen kilit işareti, size o sitede SSL kurulu olduğunu anlatmaktadır. SSL tüm tarayıcılar tarafından desteklenmektedir. SSL (Secure Sockets Layer) iki nokta arasındaki veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak güvenli bir şekilde iletilmesini sağlayan bir üründür. Örneğin bir e-ticaret sitesinden ürün alırken bilgileriniz bankaya SSL aracılığı ile şifreli olarak gönderilir. Böylece girdiğiniz data güvenli şekilde karşı tarafa iletilmiş olur. SSL ile temelde şifreleme, kimlik doğrulama, veri bütünlüğü sağlanmaktadır.

SSL sertifikası almak zorunlu değildir ancak Google tarafından önerilmektedir ve kullanımı teşvik edilmektedir. Google algoritması ile SSL kullanan siteler arama sonuçlarında daha yukarılarda yer alırlar.

SSL yıllık alınan bir hizmettir. Fiyatları sertifikanın garanti süresine ve kalitesine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. SSL sertifikasında sertifika sahibi, sertifikayı veren, sertifikanın seri numarası, geçerlilik tarihi, algoritması, türü gibi bilgileri görebilirsiniz. Eğer web sitenizde e-ticaret yapıyorsanız, iletişim veya benzeri form yapıları kullanıyorsanız, panel giriş sayfalarınız varsa SSL’i kullanmanız kesinlikle önerilir.


Hosting Billing Automation by WISECP
web tasarım telefon web tasarım whatsapp iletişim Top