X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Web Sitesi Açmak Ve Kurmak

AnasayfaYazılarGrafik & Web TasarımWeb Sitesi Açmak Ve Kurmak

İnternet siteleri insanların yazılarını yazmaları, fotoğraflarını paylaşmaları, müzik dinlemeleri, videolarını yayınlamaları veya izlemeleri amaçları doğrultusunda oluşturulan bilgi paylaşım alanlarına verilen genel isimdir.  Belirli aşamaların tamamlanması ile beraber isteyen herkes, kendi amaçları doğrultusunda web sitesi kurabilmektedir.

Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Belirli aşamalardan oluşan bir internet sitesinin açılması sürecinde, ilk olarak bir alan adı (domain) satın alınması gereklidir. Alan adı, siteniz için belirlediğiniz isimdir. Bu ismin hali hazırda kullanılıp kullanılmadığını örenebilir, sonrasında hangi uzantı ile alacağınıza karar vermelisiniz. Alan adını (benimsitem.com) alarak ilk aşamayı tamamlanmış olur.

İkinci Aşama: Hosting Alımı

Bir web sitesi kurma için yapmak zorunda olduğunuz ikinci aşama barındırma hizmeti yani hostingin alınmasıdır. Aktif bir biçimde sitenizin işlevsel açıdan çalışmasına yarayan hosting, aslında sizlerin yayınlamış olduğunuz video, yazı, fotoğraf gibi içerikler için bir hardisk görevi yapacaktır. Bilgisayarınız kapalı olsa dahi insanlar sizin içerikleriniz bu şekilde ulaşabilecekler.

Alan adınız ve hostinginiz alındıktan sonra ikisini birbiri ile etkileştirip sitenizi aktif duruma getirebilirsiniz. Bu konuda hosting firmaları yardımcı olmaktadır. Sonraki aşamada sitenizin alt yapısını seçerek oluşturabilirsiniz. Günümüzde dünya genelinde en çok kullanılan WordPress hazır alt yapısı, kolay kullanımı ile insanların ilk tercihi olmaktadır. Kolayca sitenizin şablonuna erişip düzenleyebilir, sitenizin tarzına uygun tema seçebilirsiniz. Kendinize özgün bir alan yaratmak için ücretsiz veya ücretli olarak sunulan bu temaları kullanabilirsiniz.

Wordpress Nasıl Kullanılır?

Wordpress alt yapısı sizlerin kodlamalar ile uğraşmadan sitenizin düzenini sağlamaya yarar.  Size verilen yönetim panelinden ilk olarak temanızı belirlemelisiniz. Ek olarak, sistem dışından da tema yükleyip kullanabileceğiniz gibi wordpressin sunduklarını da kullanabilirsiniz. İlk olarak ücretsiz bir tema kullanmak, sistemi öğrendikten ve devamlılık sağlandıktan sonra ücretli temalara geçiş yapmanız önerilir. Site açma da son aşama olarak, gerekli eklentileri yine wordpress üzerinden yükleyebilirsiniz. Ücretli, ücretsiz veya deneme sürümlerini bulabileceğiniz panelin bu kısmında, sosyal medya, güvenlik, spam, site şablonu gibi farklı eklentiler ile sitenizin daha güvenli ve kullanışlı olmasını sağlayabilirsiniz.


Hosting Billing Automation by WISECP
web tasarım telefon web tasarım whatsapp iletişim Top